دلایل هرزه نگاری جوانان + عوارض پورنوگرافی و مضرات آن

دلایل هرزه نگاری جوانان + عوارض پورنوگرافی و مضرات آن

0 دیدگاه 11 دی 1398 چاپ خبر بازدید: 2332
دلایل هرزه نگاری جوانان + عوارض پورنوگرافی و مضرات آن
دلایل هرزه نگاری جوانان + عوارض پورنوگرافی و مضرات آن

هرزه نگاری نوجوانان و جوانان این روزها با توجه به گسترش اینترنت و پیشرفت فناوری بسیار مشکل جدی شده است و باعث نکرانی والدین شده است.

هرزه نگاری جوانان و نوجونان و عوارض آن

این روزها با توجه به فناوری های جدید و گسترش اینترنت نوجوانان در سنین پایین می توانند به تصاویر و فیلم پورن و هرزه نگاری دست پیدا کنند که باعث نگرانی شده است. هرزه نگاری کودکان و نوجوانان به عنوان یک معضل مهم و مساله ای بحث برانگیز مطرح است که می تواند تاثیر زیادی بر آینده کودک و نوجوان داشته باشد و او را هنگام برقرار رابطه جنسی در بزرگسالی دچار مشکل کند.

وقتی که کودکان و نوجوانان اطلاعات درستی در مورد روابط جنسی ندارند و از طریق محصولات هرزه نگاری، فناوری های جدید مانند موبایل، اینترنت و … اطلاعات اغراق آمیز و غیر واقعی از رابطه جنسی به دست می آورند، این عقاید و باورهای نادرست را قبول می کنند و در زمان حال با مشکلاتی مانند بلوغ جنسی زودرس و در آینده با مشکلات زیادی در هنگام سکس روبرو می شوند.

بیشترین گروه سنی که به هرزه نگاری مراجعه می کنند افراد بین ۱۲ تا ۱۷ سال هستند و سن نخستین مراجعه کننده فیلم های پورت ۱۱ سال هم می باشد و هر ساله این سن کاهش پیدا می کند.

عوارض  آثار منفی هرزه نگاری

شکل گیری عقاید و نگرش های غلط جنسی

کودکان و نوجوانانی که اطلاعات درستی از مسائل جنسی ندارند و در سنین نا مناسب درباره این مسائل اطلاعاتی از طریق محصولات هرزه نگاری به دست می آورند ، به صورت اغراق آمیز و غیرواقعی اطلاعاتی از رابطه جنسی در می یابند و به طور کامل این عقاید و باورهای غلط را قبول می کنند و این تصاویر و محتوا را به عنوان الگوی درست رابطه جنسی می پذیرند. به همین علت در بزرگسالی هنگامی که با واقعیت رابطه جنسی روبرو می شوند ، دچار مشکل می گردند.

بلوغ جنسی زودرس از تاثیرات هرزه نگاری

بلوغ زودرس نتیجه دیدن تصاویر و محرک های مختلف جنسی زودتر از سن مناسب کودک است . بلوغ زودرس برای دختر و پسر آسیب ها و مشکلات فراوانی مانند انجام رفتارهای جنسی زودهنگام، بروز هیجانات منفی ناشی از تغییرات بدنی، طرد توسط همسالان، انتظارات بیش از حد اطرافیان و والدین و … ایجاد می کند هرچند دانستن این امور برای پسرها خوشایند است اما آنها نیز از آسیب های آن در امان نیستند.

 

در معرض خشونت و تجاوز جنسی قرار گرفتن

متجاوزین جنسی از تصاویر و فیلم های محرک جنسی برای تحریک کودکان و متقاعدسازی و بازداری احساسات آنان استفاده می کنند.افراد بزرگسالی که دچار انحراف جنسی هستند ، از تصاویر و فیلم های محرک جنسی برای رسیدن به هدفشان که تحریک و فریب کودکان و نوجوانان است ، به روش های متفاوت استفاده می کنند .

تماشای تصاویر و فیلم های محرک جنسی موجب می شود که کودک و نوجوان بیشتربه برقراری رابطه جنسی فکر کند و در معرض آن قرار گیرد که سرانجام آن خشونت و تجاوز جنسی خواهد بود.

 

ایجاد ترس و سردرگمی از مسائل جنسی

در هرزه نگاری معمولا کودکان و نوجوانان قبل از رسیدن به سن مناسب درباره روابط جنسی اطلاعاتی به دست می آورند که باعث ایجاد سردرگمی و ترس و تنفر نسبت به مسائل جنسی در آنها می شود که این واکنش ها نسبت به مسائل جنسی می تواند زندگی کنونی و آینده او را تحت تاثیر قرار دهد و در آینده او را با مشکلاتی روبرو کند .

برخی از کودکان بعد از دیدن این تصاویر به شدت مضطرب می شوند و این اظطراب خود را به صورت علائمی مانند شب ادراری و جویدن ناخن و یا دیدن کابوس شبانه نشان می دهد.

دلایل هرزه نگاری جوانان + عوارض پورنوگرافی و مضرات آن

دلایل گرایش به هرزه نگاری توسط کودکان و نوجوانان

در ابتدای مطلب مهمترین آسیب های هرزه نگاری در دوران کودکی و نوجوانی را بیان نمودیم اکنون بهتر است با دلایل گرایش به محصولات هرزه نگاری در این سنین آشنا شوید تا با مطالعه و آگاهی نسبت به این دلایل بتوانید از هرزه نگاری کودکان و نوجوانان جلوگیری کنید.

 

چند توصیه به والدین

دیدن تصاویر جنسی توسط کودکان می تواند بر روی آنها تاثیر گذار باشد اما میزان تاثیر گذاری این تصاویر بر روی هر کودک متفاوت است بدین معنا که همه کودکان و نوجوانان به یک اندازه دچار آسیب این مقوله نمی شوند.

تاثیر هرزه نگاری کاملا تدریجی می باشد ، اگر فرزندتان چند بار این تصاویر را دیده نگران نباشید ، شما می توانید با دخالت های درست خود در این قضیه نگذارید فکر فرزندتان به انحراف کشیده شود.

 

برای جلوگیری از هرزه نگاری با فرزند خود ارتباط برقرار کنید

برای جلوگیری از آسیب هایی مانند هرزه نگاری لازم است با فرزندتان ارتباط صمیمانه و توام با احترام داشته باشید و به نیازهای او توجه کنید.

 

آشنایی با فناوری های جدید برای پیشگیری از هرزه نگاری

برای پیشگیری از هرزه نگاری بهتر است محصولات هرزه نگاری، فناوری های جدید مانند تلفن همراه، اینترنت و … را بشناسید زیرا این محصولات ، روش های دسترسی فرزندتان به هرزه نگاری است.

 

خودتان آموزش دهید

اکثر والدین دوست ندارند با فرزندشان دربار مسائل جنسی صحبت کنند و صحبت کردن درباره هرزه نگاری هرگز نمی پسندند اما والدین باید اطلاعات کافی درباره این موضوع به دست آورند و به فرزندان خود به درستی آموزش دهند تا اطلاعات را به طور صحیح به آنان منتقل نمایند.